Vimpilų gamyba - alternatyva tradicinėms vėliavoms

Vimpilai - siaurėjanti ilga vėliava, turinti išskirtinę, trikampę formą. Siauri, tačiau ilgi vimpilai itin populiarūs Skandinavijoje, tačiau vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Vimpilai yra naudojami kaip standartinių vėliavų alternatyva.

Iš aukštos kokybės poliesterio gaminami vimpilai idealiai tinka naudoti lauko sąlygomis. 

Istoriškai, vimpilus pradėta naudoti tarp kilmingųjų šeimų. Ant vimpilų dažniausiai būdavo galima išvysti šeimų herbus, o šių  vimpilų nešimui būdavo paskiriami specialūs vėliavnešiai, kurie nešdavo vimpilus į svarbius susitikimus arba juos iškeldavo ir jais signalizuodavo svarbių mūšių metu. Jau nuo tų laikų įprasta, kad vimpilai turi būti siauri, tačiau išties pasižymėtų savo ilgiu. Šiais laikais, mažus vimpilus vis dar naudoja ir Lietuvos kariuomenės kariai, tik šie dabar labiau naudojami kaip ceremonijų atributas.
Nyderlanduose, oranžinės spalvos vimpilas yra iškeliamas kartu su valstybine vėliava. Taip daroma minint Karaliaus dieną. Svarbu paminėti ir tai, kad skirtingos Nyderlandų provincijos turi savo asmeninius vimpilus. Lietuvoje tuo tarpu, dažniausiai keliami Lietuvos trispalviai ir Lietuvos istoriniai vimpilai. Jie dažniausiai iškeliami vėjuotose vietose. Tačiau vis dažniau populiarėja ir miestų bei skirtingų Vyčio atmainų vimpilai. O per giminių susitikimus vis dažniau iškeliamas ir giminės vimpilas.
Kokio ilgio vimpilą reikėtų rinktis? Vimpilo ilgis dažniausiai pasirenkamas pagal turimo stiebo aukštį. Todėl Jūsų patogumui žemiau pateikiame lentelę su stiebų aukščiais ir vimpilų ilgiais. Ši lentelė Jums padės išsirinkti tinkamiausio ilgio vimpilą.

Stiebo aukštisVimpilo ilgis
5-6 m200-250 cm
6-7 m250-300 cm
7-8 m300-350 m
8-9 m350-400 m
9-10 m400-450 m
10-11 m450-500 m
11-12 m500 m

Kaip ir standartinės vėliavos, taip ir vimpilai dažniausiai naudojami su standartiniais tvirtinimais. Populiariausi tvirtinimai vimpilams yra: žiedai, karabinai, kilputės arba klipsai. Visus juos galėsite pasirinkti užsakant pasirinktą vimpilą. Vis dėl to, jeigu perskaičius šį blogo įrašą vis dar turite klausimų apie vimpilus, visada galite susisiekti su mumis el. paštu - info@flagmanas.lt arba telefonu +370 698 48277!

Flagmanas.lt - flagmanas vimpilų gamyboje