20 įdomių faktų apie vėliavas

idomus faktai apie veliavas

20 įdomių faktų apie vėliavas

Kaip ir kiekvienas daiktas, kuris mūsų gyvenime egzistuoja ilgą laiką, taip ir vėliavos yra sukaupusios didelį įdomių faktų bagažą, kuris siekia dar Egipto imperijos laikus.

Pirmosios vėliavos buvo pradėtos naudoti dar prieš mūsų erą, todėl per tokį ilgą laiką įdomių faktų apie vėliavas prisikaupė išties daug. Žemiau rasite mūsų atrinktus įdomius faktus apie vėliavas. 

1. 5 seniausiai naudojamos šalių vėliavos yra: Škotijos vėliava (nuo 8 amžiaus pirmos pusės), Austrijos vėliava (pradėta naudoti apie 1230 metus), Latvijos vėliava (pradėta naudoti apie 1280 metus), Danijos vėliava (pradėta naudoti apie 1307 metus), ir Albanijos vėliava (pradėta naudoti apie 1443 metus).

2. Šveicarijos ir Vatikano šalių vėliavos yra vienintelės visame pasaulyje, kurios yra kvadratinės.

3. Mozambikas yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri ant savo vėliavos turi patalpintą AK-47 automato siluetą. 

4. Monako ir Indonezijos vėliavos yra beveik identiškos, skiriasi tik vėliavų išmatavimai. 

5. Nuo 1977 iki 2011 metų Libijos vėliava buvo tiesiog žalios spalvos. 

6. Tuo tarpu Prancūzijos vėliava nuo 1815 iki 1830 metų buvo tiesiog baltos spalvos.

7. Pirma Olimpinė vėliava buvo dingusi 77 metus, iškart po 1920 olimpinių žaidynių. Po to paaiškėjo, kad šiose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs sportininkas šią vėliavą buvo pamiršęs savo lagamine.

8. Didžioji žvaigždė Kinijos vėliavoje reprezentuoja šalies komunistų partiją, o 4 mažesnės reprezentuoja Kinijos ekonomines klases: valstiečius, darbininkus, smulkiąją buržuazija ir patriotiškuosius kapitalistus. 

9. Marsas irgi turi vėliavą. NASA inžinieriaus sukurta vėliava yra sudaryta iš trijų spalvų. Vėliava sudaryta iš trijų vienodo storo vertikalių juostų. Raudona spalva reprezentuoja Marsą, žalia ir mėlyna spalvos reprezentuoja progresą link galimybės žmonėms apsigyventi šioje planetoje.

10. Taikos derybų metu, Šiaurės ir Pietų Korėjos atstovai į susitikimus atsinešdavo vis didesnes savo šalių vėliavas. Tai tęsiasi iki tol, kol vienas susitikimas turėjo būti atšauktas, nes atsineštos vėliavos nebegalėdavo tilpti į kambarį.

11. Taikos metu, Filipinų vėliava yra pakabinama su mėlyna juosta viršuje, bet įvykus karui, vėliava kabinama atvirkščiai, su raudona juosta viršuje. 

12. Nors dėl to istorikai dar pilnai nesutaria, tačiau Rusijos vėliava yra vienintelė pasaulyje, kuri neturi realios reikšmės ar paaiškinimo.

13. Kambodžos ir Afganistano šalių vėliavos yra vienintelės pasaulyje, kurios savo vėliavų dizainuose atvaizduoja pastatus. 

14. Norvegijos vėliava yra laikoma "vėliavų motina", nes jos viduje galima rasti Indonezijos vėliavą, Lenkijos vėliavą, Suomijos vėliavą, Prancūzijos vėliavą, Nyderlandų vėliavą ir Tailando vėliavą.

15. Dabartinė JAV vėliava buvo sukurta septyniolikmečio kaip mokyklai skirtas projektas. Mokytojas už šią vėliavą mokiniui parašė B- balą. Po to, kai mokinio paruoštas vėliavos dizainas tapo oficialiu, pažymys buvo pataisytas į A+.

16. Mokslas apie vėliavas vadinasi - veksilologija.

17. Aukščiausias vėliavas stiebas yra Saudo Arabijoje, Džeda mieste. Stiebo aukštis net 170 metrų!

18. Italijos vėliava buvo sukurta Napoleono Bonaparto, mėlyną spalvą esančią Prancūzijos vėliavoje pakeičiant į jo mėgstamiausią, žalią spalvą.

19. Mėnulyje šiuo metu galima rasti 6 JAV vėliavas.

20. Airijos vėliava yra žalia, balta ir oranžinė. Žalia spalva reprezentuoja katalikus, oranžinė spalva - protestantus, o balta spalva taiką ir vienybę.

Tai tik keletas įdomių faktų apie mus supančias vėliavas. Tačiau jų galima rasti išties daug, didžiausia pasaulyje pagaminta vėliava šiuo metu yra net 2,448 m² dydžio, Nepalo vėliava yra vienintelė, kuri nėra stačiakampio formos ir t.t. Šalių vėliavos mini ilgą ir įdomią istoriją į kurią vertą pasigilinti kiekvienam.

Na, o jeigu ieškote atitinkamos šalies vėliavos, kurią galėtumėte iškelti prie savo įmonės, institucijos ar panaudoti pasitinkant užsienio verslo partnerius ar tiesiog svečius iš užsienio, jas visas galite rasti mūsų internetinėje parduotuvėje.

Flagmanas.lt - flagmanas vėliavų gamyboje!