10 įdomių faktų apie vėliavas

15 įdomių faktų apie vėliavas

Daugelis iš mūsų žinome, kad balta vėliava simbolizuoja paliaubas/ taikos paskelbimą, o juoda reiškia anarchiją. Tačiau ar žinote, kad Danijos vėliava yra laikoma seniausia pasaulyje? Kad Kambodžos ir Afganistano šalių vėliavos yra vienintelės pasaulyje, kurios savo vėliavų dizainuose atvaizduoja pastatus? Jeigu jums, kaip ir mums, vėliavų gamintojams, norisi daugiau sužinoti apie vieną svarbiausių kiekvienos šalies simbolių – vėliavą, pateikiame dešimt įdomių faktų.

1. Seras Edmundas Hillaris ir Sherpa Tenzing Norgay buvo pirmieji vyrai pasiekę Everesto viršūnę. Ta proga, Edmundas Hilaris iškėlė Jungtinės Karalystės vėliavą, kuri tapo pirmąją vėliava, kuri buvo iškelta Everesto kalno viršūnėje. 
2. Nikaragva ir Dominykos Respublika yra vienintelės valstybės, kurių valstybinėse vėliavose galima rasti violetinę spalvą.
3. Tuo tarpu daugiausia spalvų turinti valstybinė vėliava priklauso Belizui. Šalies vėliavą sudaro 12 skirtingų spalvų.
4. Net keturių valstybių vėliavose galime aptikti šaunamuosius ginklus. Šios vėliavos priklauso šioms valstybėms: BolivijaHaitisGvatemala ir Mozambikas.
5. Indijoje valstybinės vėliavos gali būti gaminamos tik iš vieno tipo tekstilės, tai yra rankomis verpto khadžio. Iš kitų audinių pagamintos Indijos valstybės vėliavos yra draudžiamos įstatymo, o įstatymo nesilaikymas baudžiamas iki trijų metų kalėjimo.
6. Penkios pagrindinės taisykles kuriant vėliavas yra:
- Išlaikyti paprastumą. Vėliava turi būti nesudėtinga, kad net vaikas ją galėtų nupiešti iš atminties.
- Naudoki prasmingą simbolizmą. Vėliavoje esančios spalvos, raštai ar kiti simboliai turi turėti atitinkamą reikšmę.
- Naudoti 2 arba 3 paprastas spalvas.
- Nenaudoti užrašų arba herbų.
- Būti išskirtinio dizaino, tačiau lengvai suprantamo.
7. JAV vėliava pagal šalyje galiojančios vėliavos teisės aktus negali būti naudojama reklamose.
8. Danijoje draudžiama deginti kitų valstybių vėliavas, tačiau deginti Danijos vėliavą yra legalu.
9. Afganistano ir Kambodžos valstybinės vėliavos yra vienintelės pasaulyje, kurių dizaine galima matyti pastatus.
10. Jungtinės Karalystės vėliavos dizainas susideda iš trijų Karalystei priklausančių šalių vėliavų: AnglijosŠkotijos ir Šiaurės Airijos.

Norite sužinoti daugiau įdomių faktų apie vėliavas? Tam esame paruošę dar vieną blogo įrašą, kurį galite perskaityti paspaudę ČIA. Na, o jeigu ieškote įsigyti vėliavos sau, visas jas rasite mūsų elektroninėje parduotuvėje paspaudę ČIA.

Flagmanas.lt - flagmanas vėliavų gamyboje!